تبلیغات
پروانه در تنهایی پیله خود چه شد؟

پروانه در تنهایی پیله خود چه شد؟

برای تمام دل های پروانه ای که همچون کبوتر در پروازند.

شاد زیستن

اغلب مردم  تقریباً به همان اندازه ای شاد هستند كه انتظارش را دارند. اما شاد بودن همیشه آسان نیست. شاد بودن می تواند یكی از بزرگترین مبارزات ما در صحنه زندگی باشد و گاه می توان تمام پا فشاریها، انضباط فردی و تصمیماتی را كه برای خود فراهم آورده ایم مخدوش كند.

از  آنجایی كه انسان افكار و اندیشه های خود را برمی گزیند، الزلماً تعیین كننده میزان شادیهای خویش است برای شاد بودن باید بر افكار شاد تمركز كنیم ، اما ما غالباً بر عكس عمل می كنیم. اغلب تعریف ها و تمجیدها را نا شنیده می گیریم اما حرفهای نا خوشایند را مدتها در ذهن نگه می داریم. اغلب مردم تعریف ها و تمجید ها را ظرف چند دقیقه فراموش می كنند، اما یك اهانت را سالها به خاطر می سپارند. آنها مانند آشغال جمع كن هایی هستند كه هنوز توهینی كه بیست سال پیش به آنها شده است با خود حمل می كنند. اما شما سعی نكنید سطل زباله سی سال پیش را به این طرف و آن طرف بكشید. 

 

شاد بود نمی تواند كاری دشوار باشد. لازمه شاد زیستن جستجوی زیبایی ها و خو بیهاست. یكی زیبایی منظره را  می بیند، دیگری كثیفی پنجره ها را. این شما هستید كه انتخاب می كنید كه چه چیزی را ببینید و به چه چیز بیندیشید.

هر یك از ما برای شاد زیستن به یك تصمیم نیاز داریم. می توانیم هر روز برای خود خاطر نشان كنیم كه وقت محدودی در اختیار داریم تا از این عمر كوتاه بیشترین بهره را بیریم. آیا این پیام یك هشدار زیبا نیست؟ ما باید از زمان محدودی كه در اختیار ماست حداكثر استفاده را ببریم . دقت كنید كه برای بهره برداری بیشتر از زندگی دنیا تغییر نمی كند بلكه این ما هستیم كه باید تغییر كنیم.

میزان ناخشنودی ما در واقع فاصله میان واقعیت و آرزو است. فاصله میان واقعیت كنونی هر چیز با آنچه كه باید باشد. بنابراین اگر ما توقع كمال نداشته باشیم شادی آسانتر بدست می آید. بنابراین قلم و رنگ در اختیار شماست. پس بهشت را نقاشی كنید و بعد وارد آن شوید.جمعه 29 آبان 1388 | نظرات ()

من جوانی آزاد و بهاری
در سرزمینی سرسبز و مهربان هستم
سلام به همه کسانی که زندگی را
دوست دارند.
پروانه هستم عاشق هنر، وهنرمندی
کوچک در این پهنه بی کران...

پیوندهای روزانه

ورود نامردان ممنوع

نصف جهان

بزرگترین وبلاگ تفریحی(امید)

غریب تر از بهشت

نسل سوخته...(سهیل)

فانوس عشق

کلبه شیشه ای(نغمه)

مطالب اخیر

دلتنگی

بی معرفت

حقه روز امتحان

آرشیو مطالب

هفته سوم دی 1389

هفته چهارم آبان 1389

هفته دوم آبان 1389

نویسندگان

پروانه

آمار سایت

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :

امکانات جانبی

RSS 2.0